Cookies pozwalają nam świadczyć i ulepszać usługi w serwisie kuvi.pl. Korzystając z kuvi.pl akceptujesz politykę prywatności i cookies.

Dofinansowanie Dla Twojej Firmy z Zus

  57 min. materiałów video

  4 zapisanych kursantów

  6 lekcji video

  Certyfikat odbycia kursu

  System pomocy do każdej lekcji

  14 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

  Dożywotni dostęp online

  Mobilny dostęp z całego świata

  Autor kursu: Michał Kata

  Faktura od autora: Tak

Jak Pozyskać Dotację Na Firmę z Zus

 • Potrzebujesz środków finansowych na zwiększenie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w swojej firmie?
 • Twoja firma jest właśnie po przeprowadzonej kontroli, która wykazała braki w ochronie Przeciw Pożarowej?
 • Brakuje Ci pieniędzy na poprawę warunków BHP i PPOŻ w zakładzie pracy?
 • Czy Twoi pracownicy skarżą się na trudne warunki pracy?
 • Chcesz zredukować a nawet i wyeliminować liczbę pojawiających się wypadków przy pracy w Twojej firmie?

W przypadku, gdy masz do czynienia właśnie z takimi pytaniami pewnie masz świadomość, że za warunki BHP i PPOŻ w miejscu pracy odpowiada pracodawca. Cała odpowiedzialność za pracownika i warunki w jakich wykonuje obowiązki służbowe spoczywa na barkach właściciela przedsiębiorstwa.

Odpowiedzialność jest ogromna. Nie zawsze mamy wpływ na to jak zachowa się pracownik, podczas gdy pojawi się jakieś zagrożenie na jego stanowisku pracy. Przeważnie to od pracownika zależy jego bezpieczeństwo w pracy, to jak jest uważny, skoncentrowany i czy skupia się na wykonywanych obowiązkach. Jednak w każdej firmie prędzej czy później może przytrafić się wypadek przy pracy.

W codziennym funkcjonowaniu całego organizmu jakim jest firma nie mamy czasu na ciągłą analizę wszystkich procesów zachodzących pod względem BHP. Niekiedy wymaga to poświęcenia sporo czasu, a w niektórych przypadkach dużych nakładów finansowych. Nawet jeżeli procesy zachodzące w Twojej firmie nie są bezpośrednim zagrożeniem dla pracowników, to może dojść do kontroli przez zewnętrzną jednostkę, która wykaże uchybienia i nieszczelności w procedurach BHP i PPOŻ w Twojej firmie.

Zatrudniając nawet tylko jednego pracownika może dojść do kontroli w Twoim przedsiębiorstwie

Każdy pracownik, nawet wykonujący pracę biurową czy administracyjna musi mieć zagwarantowane podstawowe warunki Bezpieczeństwo i Higieny Pracy. Na początku nie zawsze wiemy jakie to warunki powinniśmy zapewnić Naszym pracownikom. Przeważnie zajęci ważniejszymi zadaniami najzwyczajniej brakuje Nam czasu, żeby zgłębić wiedzę z zakresu BHP i PPOŻ.

Skupiając się na stworzeniu stanowiska pracy jest cała masa rzeczy do przeanalizowania, żeby nowe stanowisko było wydajne, zapewniało wysoką jakość procesu i wiele więcej. Podczas, gdy tworzymy nowe stanowisko inwestujemy dużo pieniędzy i czasu, aby było jak najlepsze. Następnie zatrudniamy pracownika na nowo utworzonym stanowisku pracy i często nie zdajemy sobie nawet sprawy na jakie zagrożenia może natrafić pracownik podczas wykonywania podstawowych obowiązków.

W tym momencie brakuje już przeważnie środków finansowych, żeby dodatkowo przeprowadzać audyt nowo utworzonego stanowiska pracy czy też już istniejącego. Bo przecież teraz trzeba się skupić na tym, żeby pracownik miał co robić – trzeba zapewnić mu pracę. Czyli trzeba zadbać o zamówienia czy pozyskanie zleceń dla Naszej firmy. Dochodzi jeszcze fakt, że co miesiąc należy odprowadzać obowiązkowe składki za pracownika do ZUS.

Skąd wziąć pieniądze na zapewnienie BHP i PPOŻ

Wiem, że nie każdy jest biegły i ma świadomość na co są te składki, które przedsiębiorca ma obowiązek opłacić co miesiąc za każdego pracownika do ZUS. A w tych składkach jest m.in. składka na ubezpieczenie wypadkowe, która wynosi w zależności od kategorii ryzyka w miejscu pracy od 0,67% do 3,33% podstawy wymiaru. I jest możliwość otrzymania z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dofinansowania właśnie ze środków pochodzących z funduszu wypadkowego na tzw. Prewencję wypadkowa. Czyli na zapewnienie podstawowych i wymaganych warunków BHP i PPOŻ w Twojej firmie. Program dofinansowania wspiera przedsiębiorców udzielając bezzwrotnych dotacji.

Pieniądze można otrzymać na przeprowadzenie następujących projektów:

 • Projekty inwestycyjne – mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa technicznego czyli rozwój, modyfikacja, usprawnienie stanu technicznego maszyn, urządzeń oraz systemów i środków ochrony w Twojej firmie.
 • Projekty doradcze – mają na celu poprawę Bezpieczeństwo i Higieny Pracy oraz przeprowadzenie oceny ryzyka zawodowego, wprowadzenie procedur bezpiecznej pracy i planowanie wraz z monitorowaniem działań prewencyjnych w zakresie BHP i PPOŻ.
 • Projekty inwestycyjno – doradcze – dają możliwość przeprowadzenia działań doradczych, które zdefiniują i określą działania inwestycyjne. Czyli jest to połączenie działań opisanych powyżej.

Może brzmieć nieco skomplikowanie. Cała procedura może wydawać się bardzo czasochłonna i wymagająca sporego nakładu energii. Ja przeszedłem przez cały program dofinansowania z powodzeniem. I postanowiłem się tym podzielić w nagraniu wideo z naciskiem na praktyczne aspekty całej procedury.

W materiale wideo poznasz:

 • Czym jest program dofinansowania „prewencja wypadkowa”, który umożliwia otrzymanie bezzwrotnych środków finansowych z ZUS.
 • Na jaki cel można otrzymać pieniądze z ZUS.
 • Kto i na jakich warunkach może ubiegać się o dofinansowanie.
 • Jakie kwoty można otrzymać przy niewielkim wkładzie własnym z ZUS.
 • Do czego będziemy zobowiązani korzystając z programu „prewencja wypadkowa”.
 • W jakiej formie należy zabezpieczyć otrzymane dofinansowanie.
 • Jak zwiększyć szanse na powodzenie Twojego projektu.
 • Co jest brane pod uwagę przy wypełnieniu obowiązkowych dokumentów.
 • Ile czasu trwa cały proces dofinansowania
 • Jak wygląda cała procedura krok po kroku.
 • Gdzie składać dokumenty.

 

Nagranie wideo trwa dokładnie 00:57:01 minut, w którym zostały omówione najważniejsze kwestie z dużym naciskiem na ich praktyczne zastosowanie.

Dostęp do materiałów otrzymujesz za opłatą, ponieważ jest tak, że człowiek jeśli otrzymuje za darmo to nie szanuje tego. Wiem po sobie, że jak za coś zapłacę to podchodzę z większym zaangażowaniem do tematu. A to właśnie od Twojego zaangażowania i skupienia zależy czy osiągniesz sukces.

W materialne wideo prezentowane są również wymagane dokumenty, linki, strony internetowy i wszystkie narzędzia wpływające na zredukowanie czasu poświęconego na przejście całej procedury.

 

Mnie zajęło to o wiele więcej czasu niż materiał nagrany na wideo. Ale to był mój czas, który poświęciłem na przestudiowanie wszystkich wymagań stawianych przez ZUS. Ty możesz oszczędzić czas i w niespełna godzinę poznać wszystko od strony praktycznej.

Czas w Biznesie Jest Bardzo Ważny

Poza tym na co dzień przedsiębiorca ma całą masę zadań i obowiązków do zrealizowania. Wiem to, ponieważ sam jestem przedsiębiorcą i dla mnie czas jest najcenniejszy! Dostęp do wideo otrzymasz na adres mailowy podany przy złożeniu zamówienia. Po opłaceniu zamówienia wideo będzie dostępne przez rok.

Jeżeli odpowiedziałeś w sposób twierdzący na pytania, które pojawiły się na samym początku to po zapoznaniu się z materiałem wideo będziesz miał duże szanse na:

 • Zredukowanie czasu jaki poświęcisz na przebrnięcie przez całą procedurę związaną z programem dofinansowania.
 • Otrzymanie bezzwrotnych środków finansowych na zapewnienie podstawowych, wymaganych warunków BHP i PPOŻ.

A skorzystanie z darmowych środków pieniężnych jakie oferuje ZUS przedsiębiorcom w programie dofinansowania „prewencja wypadkowa” znacząco wpłynie na:

 • Wyeliminowanie wypadków na stanowisku pracy w Twojej firmie.
 • Poprawę warunków pracy takich jak oświetlenie, hałas, zapylenie, drgania, ergonomia w Twojej firmie.
 • Zwiększenie atrakcyjności Twojej oferty na rynku pracy, co może spowodować więcej chętnych pracowników chcących podjąć prace właśnie u Ciebie.
 • Zmniejszenie występowania chorób zawodowych wśród Twoich pracowników.

Cena za wideo to tylko 47zł. Ile czasu potrzebujesz, żeby zarobić 47zl? Natomiast to ile czasu zaoszczędzisz poznając praktyczną wiedze dostępna w tym wideo jest bezcenne.

O Tym Nikt Nie Mówi i Nie Pisze w Ogólnodostępnych Materiałach

Dlaczego? Być może dlatego, że szkoda na to czasu, brak chęci, mobilizacji. Dlatego zapłata takiej kwoty za poświęcony mój czas na zgłębienie wszystkich tajników związanych z dofinansowaniem udzielanym przez ZUS w zakresie „prewencji wypadkowej” jest niewielkim wydatkiem w porównaniu do kwoty jaką możesz uzyskać właśnie korzystając z tego dofinansowania.

O czasie jaki zaoszczędzisz i będziesz mógł wykorzystać go w sposób jaki zechcesz już nie wspomnę. Jeżeli czas jest dla Ciebie szalenie ważny to jeszcze jedno.

Całą procedurę (wypełnienie, złożenie dokumentów, nadzór nad realizacja i rozliczenie projektu) może w Twoim imieniu przeprowadzić osoba upoważniona przez Ciebie. Jest to na tyle wygodne, że możesz oddelegować to zadanie pracownikowi, a samemu skupić się na czym innym równie ważnym w Twoim biznesie.

 

 

  Spis Treści

1. Dotacje ZUS Z Jakiego Programu 04:35
2. Dotacje ZUS Na Jaki Cel 10:35
3. Dotacje ZUS Dla Kogo 02:18
4. ILE Kwota Dofinansowania 17:30
5. Zobowiązania i Zabezpieczenie Dotacji 04:01
6. Procedura Krok Po Kroku 18:02
Łączna długość kursu 57 min.

  Autor Kursu

Avatar Michał Kata Michał Kata

Na co dzień prowadzę kilka przedsięwzięć w internecie i stacjonarnie. Uwielbiam pomagać innym. Chętnie dzielę się własnymi doświadczeniami z innymi. Problemy napotkane na swojej drodze zamieniam na wyzwania, które mobilizują mnie każdego dnia do pracy.

  Gwarancja ZERO RYZYKA

Pamiętaj “Jesteś wolny/a od ryzyka – gwarancja zwrotu pieniędzy”. Nic nie ryzykujesz. W przeciągu 14 dni od zakupu, jeśli uznasz, że z jakiegoś powodu otrzymana wiedza nie spełnia Twoich oczekiwań, masz prawo bez zbędnych formalności zażądać zwrotu wpłaty. I ją otrzymasz, ponieważ otrzymujesz 100% gwarancje zwrotu pieniędzy.

Dofinansowanie Dla Twojej Firmy z Zus

  57 min. materiałów video

  4 zapisanych kursantów

  6 lekcji video

  Certyfikat odbycia kursu

  System pomocy do każdej lekcji

  14 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

  Dożywotni dostęp online

  Mobilny dostęp z całego świata

  Autor kursu: Michał Kata

  Faktura od autora: Tak