Cookies pozwalają nam świadczyć i ulepszać usługi w serwisie kuvi.pl. Korzystając z kuvi.pl akceptujesz politykę prywatności i cookies.

Sklep Internetowy z PrestaShop

UWAGA: Kurs dostępny wyłącznie w nowym serwisie WebDev.Tube

Rynek E-Commerce w Polsce w 2014 Roku Wyniósł 27 Mld zł. Chcesz Sięgnąć Po Kawałek Tego Tortu?

Czy Ty Też Chciałbyś Poznać Darmowe Oprogramowanie PrestaShop, Rozwinąć Swoje Umiejętności i Tworzyć Szablony Warte Ponad 500 zł/szt., lub Wystartować z Własnym Sklepem Na Rynku E-Commerce, Na Którym Polacy Wydali 27 Miliardów Złotych w 2014r?

Jeśli tak przejdźmy od razu do konkretów.

Od momentu pojawienia się pierwszych możliwości robienia zakupów przez internet, ludzie regularnie kupują coraz więcej w e-sklepach. Ten trend utrzymuje się od kilkunastu lat i wygląda na to, że nabiera na sile.

Mobilny dostęp do internetu (smarfony, tablety) tylko potęguję skalę tego zjawiska. Coraz więcej osób korzysta z internetu w swoich przenośnych urządzeniach. Coraz więcej osób decyduje się na zakup podczas korzystania ze smartfonów.

Z roku na rok ludzie wydają coraz więcej pieniędzy na zakupach przez internet

Spójrz na poniższy wykres. Na 2015 rok eksperci szacują wzrost sprzedaży o kolejne 6 mld zł w porównaniu z rokiem 2014. Czyli będzie to już kwota 33 mld zł w samej tylko Polsce.

To naprawdę ogromny tort, po kawałek którego możesz śmiało wyciągnąć rękę. Jedyne czego potrzebujesz to sklep internetowy. Przydałyby się również działania promocyjne, ale to oczywiste w każdym biznesie. Wiedz jednak, że nie potrzebujesz wielkiego budżetu reklamowego. Internet daje Ci masę niedrogich oraz bezpłatnych możliwości promocji.

Znajomość PrestaShop się opłaca

Rynek e-commerce i Twój własny sklep, to tylko jedna strona medalu. Druga strona medalu to możliwość zarabiania pieniędzy, jaką daje Ci znajomości oprogramowania PrestaShop.

W PrestaShop wbudowany jest wewnętrzny sklep do zakupu dodatków. Oznacza to, że twórcy postawili na tworzenie płatnych modułów i szablonów. Każdy kto prowadzi sklep na PrestaShop liczy się z tym, że za szablon czy nawet moduł musi wydać kilkaset złotych.

Samo dostosowanie działania PrestaShop dla ludzie nie mających pojęcia o tworzeniu stron www jest czarną magią. Więc tutaj również są gotowi zapłacić kwoty nawet rzędu kilku tysięcy złotych za stworzenie gotowego sklepu, działającego zgodnie z ich specyfikacją.

Znajomość PrestaShop, umiejętność tworzenia indywidualnych szablonów, czy modyfikacja istniejących już sklepów, daje Ci ogromną możliwość zdobywania wartościowych zleceń.

48522 zł to wartość zleceń PrestaShop z ostatnich dni

Łączna wartość powyższych zleceń to 48522 zł. A są to tylko pierwsze strony zleceń z 2 portali: oferia.pl i freelancer.pl. Część z tej kwoty mogłaby być Twoim wynagrodzeniem, jeśli potrafiłbyś spełnić wymagania zleceniodawców.

Podobnych zleceń możesz znaleźć rzecz jasna znacznie więcej. Chociażby samodzielnie szukając klientów. Mógłbyś np. odwiedzać istniejące sklepy internetowe, które są w kiepskim stanie np. bez responsywnego szablonu i oferować ich modernizację.

Krótka historia...

Pamiętam swoje pierwsze zlecenie stworzenia sklepu internetowego. Było to zaraz po tym jak rzuciłem pracę na etacie w pracowni projektów wnętrz.

Nie miałem kompletnie pojęcia jak stworzyć taki sklep, ale wizja zarobienia 1000zł skutecznie mnie zmotywowała. Sklep miał być połączony z normalną firmową stroną. Znałem wtedy trochę Joomlę i dodatek VirtueMart. Dzięki niemu mogłem stworzyć sklep na Joomli. Niestety było to cholernie trudne. Termin gonił, a ja nie miałem zielonego pojęcia jak wdrożyć chociażby płatności internetowe.

Oddałem projekt w terminie ale nie gotowy. Sklep nie działał poprawnie, a ja poprosiłem o listę produktów do wprowadzenia. Chciałem zyskać na czasie, żeby wprowadzając produkty jednocześnie dopracowywać sklep.

Nigdy nie doczekałem się jednak listy tych produktów, a właściciel zwinął interes i strona przestała istnieć. Zarobiłem 1000 zł na stworzeniu sklepu, a dodatkowo nauczyłem się wielu rzeczy. Czy znasz taką szkołę, która zapłaci Ci za naukę?

Żeby dojść na szczyt musisz iść pod górkę

Dlaczego Ci o tym piszę? Bo na początku nigdy nie jest łatwo. Czasami możesz czuć, że rzuciłeś się na głęboką wodę. Że to za trudne, nie dasz rady. I tutaj tkwi sekret życia. Jeśli czujesz, że nie znasz się na tym za co się zabrałeś to bardzo dobrze! Oznacza to, że próbujesz nauczyć się czegoś nowego. Że robisz postęp w swoim życiu.

Z czasem wszystko oczywiście się normuje. To co było trudne staje się łatwe, a Ty jesteś o krok wyżej w swoim życiu.

Możesz sobie myśleć: Ale ja nie wiem, czy to dla mnie... To wszystko jest zbyt zagmatwane.

Gdyby wszystko było łatwe, wszyscy bylibyśmy milionerami! Paradoksalnie przez to, że na początku coś nie jest to łatwe, łatwiej jest dzięki temu osiągnąć sukces.

Przygotuj się, a na pewno wygrasz

Wyobraź sobie zawody sportowe np. maraton. Wygranie tego biegu jest naprawdę ciężkie. Musisz w trakcie biegu stawić czoła ogromnemu bólowi psychicznemu jak i fizycznemu. Przygotowania do samego biegu to również ciężka harówka.

Teraz pomyśl co by było, gdyby zawody były łatwe. Każdy, kto stawałby na starcie bez trudu dobiegałby na metę. I to z bardzo dobrym czasem! Wygranie takiego wyścigu byłoby niesamowicie ciężkie. Dlaczego?

Bo równo z Tobą biegłby otyły sąsiad, przypadkowy przechodzień czy nałogowy palacz. Każdy dotrzymywałby Ci z łatwością kroku. Czy to nie byłoby irytujące?

Dlatego, że nie jest łatwo, wiesz że biegną tylko Ci którzy zapracowali na swoją formę. Wiesz też, że Ty również na to zapracowałeś i Twój wynik będzie odzwierciedleniem Twojej pracy.

Podobnie jest w biznesie. To że zarabianie dużych pieniędzy prowadząc sklep internetowy na początku nie jest łatwe, oznacza, że jest to biznes warty zachodu. Podobnie jak pobiegnięcie w maratonie.

Nie musisz obawiać się sąsiadów

Te początkowe trudności gwarantują Ci, że w momencie gdy zaczniesz już zarabiać dobre pieniądze i biznes stanie się łatwy, Twój sąsiad z dnia na dzień nie otworzy identycznego sklepu i nie zacznie Ci podbierać klientów. Bo nagle zorientował się, że to łatwy i dochodowy biznes!

Nie zrobi tego bo Ty będziesz daleko przed nim. Nawet jeśli i on wystartuje z podobnym sklepem, to będzie kilka kilometrów za Tobą w tym biegu i nie da rady zagrozić Twojej pozycji.

Gdyby sprzedaż w internecie od samego początku była super łatwa, nie byłoby sensu w to wchodzić. Bo każdy w 2 dni mógłby stać się Twoją konkurencją i na rynku byłoby milion podobnych sklepów. Wolałbyś taki scenariusz, czy taki, że musisz jednak trochę popracować na swój sukces?

Pamiętaj. Jeśli coś na początku nie jest łatwe, wezmą się za to tylko nieliczni. I tylko nieliczni osiągną sukces, który z czasem przyjdzie już łatwo. Bo nie będzie obok nich tych, którzy szukali wymówek. Tych dla których za ciężko było zacząć. Będzie co najwyżej zdrowa konkurencja.

Najtrudniej jest zacząć, później już samo leci...

Wiem, że początki są najtrudniejsze. We wszystkim.

Najciężej jest np. podejść zagadać do dziewczyny. Ale kolejna randka, związek czy dzieci? To już nie wymaga takiej determinacji. Ten najtrudniejszy moment podjęcia decyzji i zrobienia pierwszego kroku jest zawsze tylko na początku.

Widząc pierwszy raz każdy nowy system zarządzania stroną internetową, każdy nowy framework, język czy dowolne rozwiązanie, czuję że jest to trudne. Ale słowo trudne znaczy dla mnie tyle samo co niezrozumiałe w tej chwili.

Teraz tego nie rozumiem, ale gdy zacisnę zęby i będę codziennie się tego uczył w końcu zrozumiem. W końcu zaświta mi - aha! To tak działa! I to co było trudne staje się łatwe. Do tego każdy kolejny krok jest już łatwy. Bo już wiem jak to działa.

Więc jeśli opanujesz podstawy, dalej będziesz miał już z górki.

Właśnie po to stworzyłem nowy kurs video PrestaShop, żeby maksymalnie ułatwić Ci ten pierwszy krok. Żeby przeprowadzić Cię znacznie dalej niż tylko przez pierwszy schodek. Żebyś czuł się już pewnie i stabilnie w środowisku PrestaShop.

Pozwól, że przytoczę tu słowa Grzegorza Turniaka, które świetnie oddają chęć osiągnięcia czegokolwiek w swoim życiu:

"Kto chce, szuka sposobu, kto nie chce, szuka powodu."

Zadaj sobie to pytanie, a będziesz wiedział - czy chcesz, czy nie chcesz.

Jeśli chcesz - Gratuluję! Jeśli nie, to wiedz, że niczego nie ryzykujesz. Możesz tylko wypróbować ten kurs. Daję Ci na to 30 dniową bezwarunkową gwarancję zwrotu pieniędzy. A jeśli chcesz odłożyć tą decyzję na później... no cóż, z doświadczenia wiem i pewnie się ze mną zgodzisz, że później najczęściej oznacza nigdy.

Więc jeśli szukasz powodu, dla którego nie chcesz tego kuru, po prostu przestań czytać i zajmij się inną aktywnością.

Niezdecydowanym wstęp wzbroniony

Jeśli zdecydowałeś się czytać dalej - kolejny raz - Gratuluję! Wiedz, że jesteś wśród mniejszości, która nie boi się wyzwań i jest gotowa znaleźć sposób by zwiększyć swoje dochody.

Czy kurs PrestaShop jest dla Ciebie?

Ok, teraz pora na wyjaśnienie czego możesz się spodziewać w tym kursie. Po ukończeniu go, będziesz mógł wybrać sobie jedną z dróg:

 1. Otwierasz swój własny sklep internetowy.
 2. Tworzysz sklepy internetowe dla klientów oraz oferujesz produkty i usługi komplementarne. Jak np. szablony PrestaShop, które mogą stać się pasywnym źródłem Twoich dochodów.

W kursie PrestaShop, poznasz od A do Z proces powstawania sklepu.

 • Skonfigurujesz w panelu administratora wszelkie niezbędne funkcje
 • Stworzysz kategorie, dodasz produkty
 • Zobaczysz jak dodać produktom atrybuty typu kolor, rozmiar, wagę
 • Dowiesz się jak obsługiwać klientów przez wbudowany panel
 • Jak zmieniać statusy zamówień i wysyłać automatyczne powiadomienia
 • Poznasz metody tworzenia promocyjnych paczek z istniejących produktów
 • Nauczysz się zarządzać rabatami przyznając je np. stałym klientom
 • Skonfigurujesz płatności i dodasz firmy kurierskie
 • Dostosujesz swój sklep pod różne języki i waluty
 • Zaimportujesz swoje towary z Excela
 • Poznasz zaawansowaną konfigurację różności w Twoim sklepie
 • I wiele więcej...

Ale to tylko wierzchołek góry lodowej... Oprócz powyższego opanujesz najważniejsza umiejętność. Umiejętności tworzenia własnych szablonów PrestaShop.

Jest to zazwyczaj główny problem osób prowadzących sklep internetowy.

 • Chciałbyś stworzyć np. wyskakujące okienko zachęcające do zapisania się na Twój newsletter, ale nie wiesz jak je stworzyć i później podpiąć moduł newslettera?
 • Nie podoba Ci się poziome menu i chciałbyś, żeby było w lewej kolumnie, ale nie możesz zrobić tego na stronie głównej bo nie ma tam lewej kolumny?
 • Walczysz z dostosowanie wyglądu poszczególnych elementów? Chciałbyś, zmienić pozycję modułu, ale dostajesz komunikat "Ten moduł nie może być przeniesiony w to miejsce"
 • Marzysz o łatwym sposobie przemieszczani dowolnych modułów w dowolne miejsce w Twoim sklepie?

Jeśli tak - ten kurs na pewno jest dla Ciebie. Dlaczego?

Bo w tym kursie rozłożysz szablon sklepu na czynniki pierwsze. Poznasz dokładnie logikę działania, którą kierowali się twórcy PrestaShop. Finalnie stworzysz poniższy szablon:

W części kursu dotyczącej tworzenia szablonów poznasz również inne, uniwersalne technologie przydatne przy tworzeniu stron internetowych.

Zaawansowane techniki tworzenia stron internetowych

Po pierwsze będą to style SCSS. Czyli rozwinięcie stylów CSS. Dzięki SCSS napisanie kodu odpowiedzialnego za wygląd Twojej strony, będzie znacznie prostsze i szybsze niż w przypadku używania zwykłego CSS.

Po drugie będzie to system szablonów SMARTY. Poznasz specjalne znaczniki, które umieszczając wewnątrz kodu HTML będziesz odnosił się do funkcjonalności napisanych w PHP. Mówiąc prostym językiem - Twój kod szablonu będzie bardziej przejrzysty i funkcjonalny.

Podsumowując

W kursie PrestaShop zostaniesz poprowadzony za rękę przez cały proces od instalacji poprzez konfigurację, aż po część kreatywną - tworzenie szablonu. Tylko Twoja wyobraźnia będzie wyznacznikiem tego, jak będzie wyglądał Twój sklep.

Możesz rzecz jasna wszelkie te umiejętności sprzedawać dalej, czyli tworzyć sklepy i szablony, swoim klientom, gotowym zapłacić często po kilka tysięcy za gotowy sklep internetowy.

Czy warto poznać PrestaShop?

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Jednak można by je zadać również w inny sposób. Czy warto się uczyć? Wierzę, że tak i mam nadzieję, że również się ze mną zgodzisz. W końcu, dotarłeś aż do tego miejsca. Gratuluję wytrwałości!

Kurs jest oparty o PrestaShop w wersji 1.6.1

  Spis Treści

Witaj w kursie

Panel administratora

01. Wstęp - XAMPP i Sublime Text 13:33
02. Instalacja PrestaShop 13:15
03. Dashboard 19:42
04. Katalog 29:49
05. Zamówienia 14:25
06. Klienci 13:03
07. Reguły ustalania cen 13:35
08. Moduły 32:49
09. Wysyłka 16:38
10. Lokalizacja 27:39
11. Preferencje 35:05
12. Parametry zaawansowane 22:55
13. Administracja 11:46
14. Statystyki Zobacz video 11:59

Rozmieszczenie modułów

01. Sass 29:03
02. Smarty i Bootstrap 16:16
03. Nowy szablon 23:35
04. Usuwanie banera 13:35
05. Blok społecznościowy 22:18
06. Górne menu 16:30
07. Lewe menu i treść 22:55
08. Slider i zdjęcia 45:14
09. Blog 20:37
10. Stopka Zobacz video 10:25

Stylowanie szablonu

01. Tło i kontener 18:08
02. Górna nawigacja 1:02:41
03. Slider 21:29
04. Wyszukiwarka i koszyk 48:14
05. Menu 21:21
06. Dostawcy 38:37
07. 3 obrazki 41:22
08. Zakładki 1:09:15
09. Blog 15:05
10. Stopka 32:10
11. Końcowe wskazówki 21:23
Łączna długość kursu 14 godz. 46 min.

  Autor Kursu

Avatar Adrian Bienias Adrian Bienias

Autor serwisu kuvi.pl i twórca wielu kursów video. Pasjonat technologii webowych. Samodzielnie ucząc się nowych zagadnień wie jak później przekazać tą wiedzę w przystępny sposób. Prywatnie skoczek spadochronowy, motocyklista, cyfrowy nomada.

  Opinie Kursantów (1)

  Gwarancja ZERO RYZYKA

Autor kursu dodaje 30 dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że możesz przetestować ten kurs bez żadnego ryzyka. Jeśli uznasz, że kurs jest beznadziejny, 100% gotówki wróci do Ciebie.

Aby skorzystać z gwarancji napisz do autora maila z informacją na temat zwrotu. Napisz w wiadomości co Ci się w kursie nie spodobało. Otrzymasz zwrot pieniędzy, a dla autora będzie to cenny feedback.

Warunkiem uznania gwarancji jest nie przekroczenie 20% obejrzanych lekcji video w kursie.