Cookies pozwalają nam świadczyć i ulepszać usługi w serwisie kuvi.pl. Korzystając z kuvi.pl akceptujesz politykę prywatności i cookies.

Kurs CMS 2.0

  24 godz. 31 min. materiałów video

  467 zapisanych kursantów

  52 lekcji video

  Certyfikat odbycia kursu

  System pomocy do każdej lekcji

  30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

  Dożywotni dostęp online

  Mobilny dostęp z całego świata

  Autor kursu: Adrian Bienias

  Faktura od autora: Tak

Czy To Ty Stworzyłeś Ten Nowy Portal, o Którym Wszyscy Mówią?

Wyobraź sobie ... zaczepia Cię dziewczyna z pytaniem ...

Czy to Ty stworzyłeś ten nowy portal, o którym wszyscy mówią?

Mam na imię Christy - skoczmy gdzieś na drinka. Myślisz sobie ok. Czemu nie? Sytuacja się rozkręca. Christy kilka godzin później ... rozpina Ci rozporek w toalecie.

Ta historia mogła przydarzyć się także Tobie. Podobnie jak głównemu bohaterowi w filmie „The Social Network”. W tym filmie nowym portalem był thefacebook. Wtedy jeszcze z przyrostkiem „the” i dostępny był tylko dla uczniów jednej z uczelni w USA.

Jednak 11 lat temu ta strona nie wyglądała, jakby miała odnieść wielki sukces.

Mimo wszystko coś zaskoczyło. Z niewielkiej strony, ułatwiającej kontaktowanie się studentów ze sobą, ta strona zmieniła się w wielki portal. Tak wielki, że podbił cały świat.

Sukces nie pojawia się z dnia na dzień

Musisz zdać sobie sprawę z jednej bardzo ważnej rzeczy. Żadna firma, żaden projekt czy żaden człowiek, który jest znany i podziwiany nie był taki od zawsze.

Każda historia ma swój początek, rozwinięcie i zakończenie. Ale skupmy się na początku bo to tam kształtuje się dalszy los każdej historii.

Kojarzysz Apple? Głupie pytanie ... to jedna z największych światowych firm. Ale przecież Apple jakie znamy dziś nie było takie od zawsze. Mieli zupełnie inne produkty i inną wizję.

Steve Jobs i Steve Wozniak założyli Apple 39 lat temu. 3 Lata wcześniej Motorola wypuściła na rynek pierwszy przenośny telefon. Ważył ponad 1 kg i ciężko było go nazwać komórkowym. W Apple nie myśleli wtedy nad stworzeniem dotykowego iPhone'a.

Jak myślisz co wtedy zaprzątało ich głowę?

Pewnie to samo co kierowało Billem Gates'em czy Markiem Zuckerberg'iem.
Chęć stworzenia czegoś z czego wszyscy ludzie będą chcieli korzystać.

W 1975 roku powstał Microsoft, w 1976 Apple, w 1998 Google, a w 2004 Facebook.

Czy jednak żeby stworzyć coś, co osiągnie sukces potrzebujesz dziesięcioleci? Definitywnie nie. Potrzebujesz natomiast sprawdzonego schematu, który łączy największe projekty.

1. Pomysł

Pomysł jest ważny. Ale ważniejsze jest działanie. Zwlekanie i szukanie czegoś czego jeszcze nikt nie wymyślił to ślepa uliczka.

Wiele osób żyje w przeświadczeniu, że sam pomysł może dać im miliony. Nic bardziej mylnego. Pomysłem może być wynalezienie leku na raka. Albo stworzenie maszyny umożliwiającej teleportację. Ale sam pomysł nie jest nic warty.

Wartościowy może być tylko działający produkt.

Jednak co potrzebne jest by zrealizować pomysł stworzenia np. wehikułu do podróży w czasie? Eksperymenty. Masa eksperymentów! A więc działanie ...

2. Zaspokajanie potrzeb

Pomysłem, który gwarantuje sukces jest zaspokajanie ludzkich potrzeb.

A te od wieków pozostają niezmienne. Potrzeby fizjologiczne jak sen, odżywianie się czy oddychanie muszą być zaspokajane. Zmienia się tylko forma ich zaspokajania. Ale rdzenna potrzeba pozostaje wspólna dla wielu produktów czy usług.

 • Banany, McDonald's, chipsy Lay's - odżywianie
 • Firma ochroniarska, polisa ubezpieczeniowa, kask na motocykl - bezpieczeństwo
 • Internet, telefon, facebook - utrzymywania więzi z innymi ludźmi

I choć rdzenna potrzeba może być ta sama to jednak sposób jej zaspokajania może znacznie się różnić. I tutaj pojawia się pole do Twojego popisu.

Wystarczy wybrać potrzebę, która już jest zaspokajana i zaspokoić ją w trochę inny, lepszy sposób. Skuteczna innowacja to nie stworzenie czegoś nowego, co do tej pory nie istniało. To ulepszenie istniejących już rozwiązań.

3. Skalowalność

Jeśli liczysz na osiągnięcie spektakularnego sukcesu musisz brać pod uwagę skalowalność swojego pomysłu.

Jeśli myślisz np. o spełnianiu się jako twórca stron internetowych, powinieneś przemyśleć sytuację, w której obsługujesz większą ilość klientów w tym samym czasie.

Jeśli samodzielnie tworzysz strony internetowe na zlecenie to nie jesteś w stanie przekroczyć pewnego progu. Po prostu nie mógłbyś robić 10 nowych stron dziennie. Musiałbyś zatrudniać do tego ludzi. Albo sprzedawać gotowe strony np. na zasadzie portalu udostępniającego szablony.

Jeśli byłbyś w stanie obsłużyć tak samo 10 jak i 100 000 klientów miesięcznie to znaczy, że Twój biznes jest skalowalny.

Te 3 elementy są na pewno kluczowe,
ale czy nie dałoby się jakoś prościej?

Jasne, że by się dało. Wystarczy stworzyć portal społecznościowy! Facebook, YouTube, eBay (Allegro), Wikipedia czy Kwejk to wszystko serwisy społecznościowe.

Na początku do stworzenia takiego portalu nie potrzeba fabryki, biznesplanu, czy inwestorów. Wystarczy znajomość języka programowania (np. PHP) i pomysł na danie ludziom narzędzia do zaspokajania ich potrzeb.

Stworzenie portalu, to chyba najmniej ryzykowna inwestycja. Do tego taka, która jednocześnie może przynieść fenomenalne zyski.

Ale wróćmy do czynników warunkujących sukces. Każdy ze wspomnianych portali, swój sukces zawdzięcza jednemu, najistotniejszemu czynnikowi ...

Zaangażowanie użytkowników

Wyobraź sobie jak wyglądałoby Allegro, gdyby na stronie pojawiały się tylko ogłoszenia autora strony. Można by to porównać do bloga na WordPressie.

A sam WordPress swój sukces zawdzięcza również zaangażowaniu użytkowników. To dzięki bezinteresownej pracy ludzi na całym świecie ten CMS (content management system - system zarządzania treścią) osiągną taką popularność.

Wyobraź sobie jakby wyglądał ...

 • Facebook z tylko 1 profilem? Ot strona domowa jedna z setek tysięcy innych osób.
 • Wikipedia uzupełniana o treści zamieszczane wyłącznie przez jedną osobę.
 • YouTube zbiór kilkunastu video, którymi chciał pochwalić się autor strony.

Te strony mogły właśnie tak wyglądać i nikt nie dałby za nie nawet dolara. Jednak ten jeden drobny detal potrafił zmienić wszystkie te projekty w wielki sukces.

To zaangażowani użytkownicy przesądzili o sukcesach tych portali.

To użytkownicy korzystając z narzędzi jakie udostępnił autor, zaczęli współtworzyć te serwisy. Bez użytkowników, którzy aktywnie i co najważniejsze ZA DARMO stale tworzą nowe treści, facebook, allegro czy wikipedia po prostu nie miałyby prawa istnieć.

Gotowe rozwiązanie

Jeśli chciałbyś stworzyć taki portal społecznościowy mam dla Ciebie gotowe rozwiązanie.

Kurs CMS 2.0 - czyli już druga edycja kursu, z którego nauczysz się tworzyć własny portal.

Kurs oparłem na przykładzie tworzenia portalu ogłoszeniowego. Jak myślisz dlaczego?

Ponieważ jeśli będzie potrafił stworzyć takie funkcjonalności jak ...

 • dodanie, edycja i usuwanie ogłoszeń
 • przypisywanie ogłoszeń do kategorii
 • dodawanie i usuwanie zdjęć w ogłoszeniach
 • rejestracja użytkowników z potwierdzeniem mailowym
 • nadawanie praw dostępów do wybranych części serwisu
 • wysyłanie wiadomości do użytkowników
 • opcje koszyka
 • kupowanie przedmiotów z ogłoszeń
 • itp.

... to będziesz potrafił również stworzyć dowolny serwis społecznościowy.

CMS portalu ogłoszeniowego

Chcesz założyć bloga, albo prostą stronę firmową dla siebie lub klienta. Jakie rozwiązanie pierwsze zazwyczaj przychodzi do głowy? Pewnie WordPress.

Teraz pomyśl czego użyłbyś do założenia portalu typu Allegro, OLX, otoMoto, GumTree, Pracuj, Gratka, czy jakiegoś portalu randkowego ... Założę się, że do głowy nie przychodzi Ci żadne gotowe rozwiązanie.

Dzięki CMS 2.0 oprócz kursu dostaniesz również gotowego CMS'a, który będziesz mógł dostosować dowolnie do swoich potrzeb.

Zazwyczaj koszt takich CMS'ów robionych na zamówienie przekracza 1000 zł.

Swoją drogą pomyśl np. o Facebook'u. Czy to nie jest również jeden wielki portal ogłoszeniowy? Jasne, że tak! Tylko zamiast samochodów, czy ubrań, są tam ludzie.

Każdy profil to nic innego jak ogłoszenie np. na allegro. Zamiast stanu - nowy / używany, mamy status związku. Zamiast zdjęć przedmiotu mamy zdjęcia osoby. Zamiast komentarzy transakcji mamy komentarze statusów na tablicy.

Nie zrozum mnie źle. Nie mówię, że ludzie sprzedają swoje życie na facebooku. Porównuję tylko funkcjonalności, które w większości portalów społecznościowych są takie same.

Jeśli więc będziesz potrafił stworzyć portal ogłoszeniowy, to co będzie na nim ogłaszane zależeć będzie już tylko od Ciebie.

Czy będą to filmiki jak na YouTube, czy profile osób jak na facebooku, czy samochody na sprzedaż, to wszystko kwestia tylko Twoich pomysłów. Ja daję Ci gotowe narzędzie w postaci kursu, które umożliwi Ci tworzenie serwisów tego typu.

Przyznam Ci w tajemnicy, że tworząc ten kurs niczym u pomysłowego Dobromira zaświtał mi pomysł na nowy portal społecznościowy. Jestem w trakcie jego realizacje ale póki co nic więcej nie mogę zdradzić ...

Wiedz, że Kurs CMS 1.0 - czyli pierwsza wersja z tej serii była dla mnie jednocześnie fundamentem do zbudowania serwisu kuvi.pl - tego na którym właśnie się znajdujesz i na którym dostępne są wszystkie moje kursy.

Kurs CMS 2.0 - to fundamenty pod nowy portal, który właśnie tworzę. Możesz się więc spodziewać wielu nowych pomysłów i rozwiązań, w stosunku do części pierwszej.

Ok, ale co dokładnie da Ci ten kurs?

Poznasz programowanie obiektowe z użyciem wzorca MVC

W kursie poznasz język PHP, bazę MySQL i framework CodeIgniter, który ułatwi Ci pisanie kodu. Kurs jest przeznaczony dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

Oznacza to, że powinieneś wiedzieć co to jest np. zmienna, funkcja i co robi polecenie „echo”. Jeśli nie są to dla Ciebie rzeczy z kosmosu to na pewno poradzisz sobie w tym kursie.

Dowiesz się jak od podstaw stworzyć portal z dowolnymi funkcjonalnościami

Jeśli zastanawiałeś się jak powstają serwisy internetowe ten kurs zaspokoi Twoją ciekawość. Jedyne czego potrzebujesz to analitycznego podejścia i znajomość PHP. Oczywiście nauczysz się tego wszystkie w kursie CMS 2.0

Poznasz zasady, które są niezbędne do stworzenia strony angażującej użytkowników

Dlaczego zaangażowanie innych w współtworzenie Twojego projektu jest takie ważne? Bo lepiej mieć 1% z pracy 100 osób, niż 100% ze swojej. Tym bardziej jeśli chcesz by portal działał na autopilocie i generował Ci pasywny dochód.

Będziesz miał wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci stworzyć serwis społecznościowy

Wyobraź sobie jakbyś się poczuł w towarzystwie ludzie, którzy rozmawiają o Twojej stronie. Widziałeś ten nowy portal? Super jest ta opcja z przesyłaniem wiadomości video! Wiem - to ja napisałem kod tej strony ...

Oczywiście nie gwarantuję Ci, że dziewczyny będą zaciągać Cię na imprezach do łazienki. Ale na pewno jeśli stworzysz portal, który wstrzeli się w ludzkie potrzeby, zapiszesz się na kartach historii internetu.

Będziesz mógł utrzeć nosa niedowiarkom

Jeśli ktoś nie wierzył w Ciebie i starał się wmówić Ci, że tylko marnujesz czas siedząc przy komputerze możesz mu coś udowodnić tworząc własny serwis internetowy. A jak już się porządnie rozkręci po prostu prześlij tej osobie linka.

Ułatwisz sobie pisanie kodu PHP

W kursie poznasz najnowszą wersję framework'a CodeIgniter 3.x Moim zdaniem to najlepszy i jeden z łatwiejszych frameworków na początek. Dzięki niemu poznasz zasady programowania obiektowego i schemat MVC (Model - View - Controller). I co najważniejsze nie potrzebujesz, żadnej zawansowanej wiedzy. Małe podstawy PHP w zupełności Ci wystarczą.

Rozwiniesz swoją kreatywność

Kreatywność to nic innego jak tworzenie nowych rzeczy. Pomyśl jaką przyjemność da Ci tworzenie własnego CMS'a. To trochę jak z własnym dzieckiem. Od Ciebie zależy jego rozwój i dalsze życie. Obowiązki i wysiłek nagradza później duma. Kiedy będziesz mógł powiedzieć - to moje.

Stworzysz pasywny dochód

W kursie pokażę Ci jak spieniężyć serwis ogłoszeniowy. Możesz pobierać opłaty tak jak np. allegro, za wyróżnienie ogłoszenia lub za prowizję od sprzedaży. Zobaczysz jak zintegrować z serwisem automatyczne płatności transferuj.pl

Żyjemy w tak pięknych czasach, że dzięki dostępowi do internetu możesz zarabiać pieniądze w każdym miejscu na Ziemi. Możesz też uczyć się w każdym miejscu na Ziemi. Możesz być niezależnym od pracodawcy i być szefem samym dla siebie.

Technologia umożliwia Ci takie rozwiązania. Gotową wiedzę możesz otrzymać ode mnie. Do Ciebie należy tylko podjęcie decyzji i chęć stworzenia czegoś wielkiego.

Jeśli nie chcesz za 10 czy 20 lat zadręczać się myślami: a co by było gdybym spróbował swoich sił? To zapraszam Cię do skorzystania z mojej propozycji.

Napisy dla niesłyszących

Każde video w kursie posiada napisy przygotowane specjalnie z myślą o osobach niesłyszących. Napisy wyświetlają się po kliknięciu ikony CC w playerze video.

  Spis Treści

Prezentacja CMSa z kursu Zobacz video 12:41
01. Instalacja XAMPP 09:15
02. Wprowadzenie 13:23
03. Konfiguracja 27:07
04. Create 41:29
05. Walidacja i hashowanie 37:23
06. Read 23:04
07. Update 41:26
08. Delete 08:51
09. Rejestracja Zobacz video 14:42
10. Aktywacja 46:16
11. Logowanie 35:21
12. Opcja zapamiętaj mnie 31:14
13. Wylogowywanie 08:43
14. Opcja resetowania hasła 29:23
15. Grupy użytkowników 28:16
16. Przypisywanie grup do użytkowników 54:33
17. Nadawanie praw dostępu 31:57
18. Edycja konta użytkownika 22:22
19. Dodawanie nowych ogłoszeń 41:21
20. Wyświetlanie ogłoszeń Zobacz video 12:47
21. Edycja ogłoszenia 16:13
22. Usuwanie ogłoszenia 21:34
23. Kategorie ogłoszeń 17:29
24. Dodawanie subkategorii 48:17
25. Wyświetlanie i edycja subkategorii 15:30
26. Wybór kategorii ogłoszenia 29:53
27. Wyświetlanie ogłoszeń w subkategoriach 47:55
28. Wyświetlanie ogłoszeń w kategoriach 18:43
29. Upload zdjęć 1:00:49
30. Wyświetlanie zdjęć 28:56
31. Przenoszenie zdjęć 47:39
32. Zdjęcia w edycji ogłoszenia 11:57
33. Zadania cron i usuwanie ogłoszeń 36:31
34. Wyszukiwanie 15:16
35. Filtrowanie 52:47
36. Dane kontaktowe i zdjęcia w ogłoszeniach 34:07
37. Promowanie ogłoszenia 28:00
38. Autoryzacja płatności 28:09
39. Koszyk 41:29
40. Bootstrap menu 35:36
41. Bootstrap karuzela 19:17
42. Bootstrap menu kategorii 31:43
43. Bootstrap ogłoszenia 34:02
44. Bootstrap okienko logowania 19:11
45. Bootstrap widoki account 30:05
46. Bootstrap widoki ads 35:06
47. Bootstrap widoki ad-categories 20:05
48. Bootstrap widoki users groups 16:58
49. Finalne poprawki 21:23
50. Multijęzyk 17:10
51. Wiadomości systemowe 17:57
Podziękowanie
Łączna długość kursu 24 godz. 31 min.

  Autor Kursu

Avatar Adrian Bienias Adrian Bienias

Autor serwisu kuvi.pl i twórca wielu kursów video. Pasjonat technologii webowych. Samodzielnie ucząc się nowych zagadnień wie jak później przekazać tą wiedzę w przystępny sposób. Prywatnie skoczek spadochronowy, motocyklista, cyfrowy nomada.

  Opinie Kursantów (6)

  Gwarancja ZERO RYZYKA

Autor kursu dodaje 30 dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że możesz przetestować ten kurs bez żadnego ryzyka. Jeśli uznasz, że kurs jest beznadziejny, 100% gotówki wróci do Ciebie.

Aby skorzystać z gwarancji napisz do autora maila z informacją na temat zwrotu. Napisz w wiadomości co Ci się w kursie nie spodobało. Otrzymasz zwrot pieniędzy, a dla autora będzie to cenny feedback.

Warunkiem uznania gwarancji jest nie przekroczenie 20% obejrzanych lekcji video w kursie.

Kurs CMS 2.0

  24 godz. 31 min. materiałów video

  467 zapisanych kursantów

  52 lekcji video

  Certyfikat odbycia kursu

  System pomocy do każdej lekcji

  30 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

  Dożywotni dostęp online

  Mobilny dostęp z całego świata

  Autor kursu: Adrian Bienias

  Faktura od autora: Tak