Cookies pozwalają nam świadczyć i ulepszać usługi w serwisie kuvi.pl. Korzystając z kuvi.pl akceptujesz politykę prywatności i cookies.

Jak Zacząć Własny Biznes

  1 godz. 43 min. materiałów video

  33 zapisanych kursantów

  9 lekcji video

  Certyfikat odbycia kursu

  System pomocy do każdej lekcji

  14 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

  Dożywotni dostęp online

  Mobilny dostęp z całego świata

  Autor kursu: Michał Kata

  Faktura od autora: Tak

Poznaj Wszystkie Prawa i Obowiązki Przedsiębiorcy i Rozpocznij Własny Biznes Już Od Teraz!

Masz zamiar wziąć los we własne ręce, ponieważ masz już dość pracy dla kogoś i słuchania ciągłego niezadowolenia przełożonego. Wkurza Cię Twoja obecna praca albo po prostu masz świetny pomysł i chcesz zbić na tym fortunę. Oczywiście możesz to zmienić. istnieje taka możliwość, żebyś rozpoczął własny biznes już od teraz.

Rozpocznij własny biznes już od teraz!

Nie odkładaj tej decyzji na później. Nie wiadomo jak potoczy się dalej Twoje życie, a odkładając na później rozpoczęcie własnego biznesu może spowodować, że nigdy go nie zaczniesz. I wtedy możesz mieć ogromny żal do siebie, że tego nie zrobiłeś. A nie ma nic gorszego jak wyrzuty sumienia do końca życia tylko z tego powodu, że odstawiłeś podjęcie ostatecznej decyzji na później i szansa przepadła.

W Polsce i na świecie jest wiele różnych form prawnych prowadzenia własnego biznesu. Każda z tych form stawia inne wymagania i obowiązki przed przedsiębiorcą. Oferuje inne korzyści w różnych obszarach biznesu. Dla osób, które stawiają dopiero pierwsze kroki w biznesie studiowanie tych wszystkich form prawnych prowadzenia własnego biznesu może sprawić pewną trudność.

Na początku jednak te wszystkie formy nie są aż tak istotne, a zgłębiając wszystkie aspekty prawne tracisz tylko swój cenny czas i odkładasz na bok to co jest najistotniejsze czyli DZIAŁANIE.

Od czego zacząć?

Zanim jednak zaczniesz działać należy zalegalizować prowadzenie własnego biznesu, aby nie narazić się na kary finansowe jakie grożą w przypadku działania w szarej strefie. Na sam początek na start najbardziej korzystną i przede wszystkim najtańszą formą prowadzenia własnego biznesu jest prowadzenie jednoosobowej działalność gospodarczej. Jednak dla kogoś kto dopiero zaczyna rejestrację jednoosobowej działalność gospodarczej cały proces może być nie zrozumiały lub trudny.

Jeśli stajesz przed wyzwaniem polegającym na uzyskaniu odpowiedzi na podobne pytania typu:

 • Gdzie i jak zgłosić zamiar prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej?
 • Ile kosztuje zarejestrowanie działalności?
 • Ile trwa cały proces?
 • Jak zdecydować o kluczowych kwestiach czy zostać VATowcem czy nie?
 • Jaka forma opodatkowania będzie najkorzystniejsza?
 • Jakie obowiązki ciążą na osobach prowadzących własny biznes?
 • Jakie będę miał przywileje prowadząc jednoosobową działalność?
 • Czy będę mógł zatrudniać pracowników?
 • Jakie dokumenty muszę wypełnić?

To jesteś na dobrej drodze, ponieważ po uzyskaniu odpowiedzi na wyżej wymienione pytania już tylko jeden mały krok będzie dzielił Cię od rozpoczęcia własnego biznesu. A mianowicie podjęcie działania i dokonanie rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej.

Zaraz po dokonaniu rejestracji możesz już oznajmić światu, że obrałeś nowy kierunek w życiu, a tym kierunkiem jest prowadzenie własnego biznesu. Jest to bez wątpienia bardzo dumny wyczyn. Wśród znajomych i przyjaciół, a także rodziny można liczyć na duże uznanie.

Zanim jednak do tego dojdzie trzeba będzie zderzyć się z rzeczywistością jaką jest cały proces rejestracji. Analizowanie całego procesu, wszystkich informacji z tym związanych może spowodować ból głowy.

Nie wszyscy czuja się na silach i są w stanie odpowiedzieć na wszystkie kluczowe pytania. Czy podjąć od razu kluczowe decyzje odnośnie wszystkich obowiązkowych kwestii. Takie terminy jak VAT należny, VAT naliczony, NIP, REGON, Karta podatkowa, koszt uzyskania przychodu mogą być nie zrozumiale. I nie ma się tu czemu dziwić, ponieważ w zwykłych szkołach nie o profilu ekonomicznym nie uczą podstawowych rzeczy związanych ze światem biznesu i finansów.

Twoje wykształcenie nie ma znaczenia

Jeśli nie posiadasz wykształcenia ekonomicznego to fakt ten nie skreśla Ciebie z możliwości prowadzenia własnego biznesu. Doskonale rozumiem, że możesz czuć się zagubiony w tym wszystkim. Nie czuć się na silach, aby przez to przebrnąć. Też tak miałem na początku. Wystarczą chęci i otwarty umysł na nowe wyzwania. Tak było w moim przypadku posiadałem chęć do działania i dokonałem tego. Mam nadzieję, że Ty również jeżeli postawisz na swoim to tego dokonasz czyli zaczniesz prowadzić własny biznes.

Gdzie szukać wsparcia?

Dla osób potrzebujących wsparcia merytorycznego przy procesie rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej nagrałem wideo. Wszystko od strony praktycznej czyli osoby, która sama przeszła przez procedurę rejestracji z powodzeniem i do dzisiaj prowadzę własny biznes.

Materiał wideo przedstawia najważniejsze kwestie przy rejestrowaniu jednoosobowej działalności gospodarczej takie jak:

 • Kiedy występuje obowiązek rejestracji działalności?
 • Gdzie rejestruje się działalność gospodarczą?
 • Jak rejestru się działalność gospodarczą?
 • Jakie formy opodatkowania są do wyboru?
 • Wszystkie prawa i obowiązki przedsiębiorcy.
 • Do czego jesteśmy zobowiązani prowadząc własną firmę.
 • Z jakimi kosztami wiąże się rejestracja firmy?
 • Jaki jest koszt prowadzenia własnej firmy?
 • Z jakimi przepisami warto się zapoznać, aby uniknąć kary?
 • Gdzie szukać wsparcia?

Cała praktyczna wiedza na wyciągnięcie ręki.

Nie obawiaj się, że na początku nie jest wszystko zrozumiałe. To normalne, ponieważ część z tych zagadnień jest dla Ciebie nowa. Jednak jedno jest pewne decydując się na prowadzenie własnego biznesu może znacząco poprawić Twoją obecną sytuację finansową i po prostu poprawić jakość dotychczasowego życia. Bez względu na to czy obejrzysz wideo, które nagrałem dla Ciebie czy nie życzę Ci powodzenia w świecie biznesu!

Pamiętaj "Jesteś wolny od ryzyka - gwarancja zwrotu pieniędzy". Nic nie ryzykujesz. W przeciągu 30 dni od zakupu, jeśli uznasz, że z jakiegoś powodu otrzymana wiedza nie spełnia Twoich oczekiwań, masz prawo bez zbędnych formalności zażądać zwrotu wpłaty. I ją otrzymasz, ponieważ otrzymujesz 100% gwarancje zwrotu pieniędzy.

  Spis Treści

0 Wstęp Zobacz video 03:31
1 Kiedy i gdzie rejestruje się działalność gosp. 11:36
2 Forma opodatkowania 02:09
3 VAT, ZUS i tanie księgowanie 26:44
4 Zdalna firma 12:21
Łatwe zakładanie firmy 2017 10:59
Łatwe zakładanie firmy 2019 13:02
BONUS 1 10:05
BONUS 2 13:04
Łączna długość kursu 1 godz. 43 min.

  Autor Kursu

Avatar Michał Kata Michał Kata

Na co dzień prowadzę kilka przedsięwzięć w internecie i stacjonarnie. Uwielbiam pomagać innym. Chętnie dzielę się własnymi doświadczeniami z innymi. Problemy napotkane na swojej drodze zamieniam na wyzwania, które mobilizują mnie każdego dnia do pracy.

  Opinie Kursantów (1)

  Gwarancja ZERO RYZYKA

Pamiętaj “Jesteś wolny/a od ryzyka - gwarancja zwrotu pieniędzy". Nic nie ryzykujesz. W przeciągu 14 dni od zakupu, jeśli uznasz, że z jakiegoś powodu otrzymana wiedza nie spełnia Twoich oczekiwań, masz prawo bez zbędnych formalności zażądać zwrotu wpłaty. I ją otrzymasz, ponieważ otrzymujesz 100% gwarancje zwrotu pieniędzy.

Jak Zacząć Własny Biznes

  1 godz. 43 min. materiałów video

  33 zapisanych kursantów

  9 lekcji video

  Certyfikat odbycia kursu

  System pomocy do każdej lekcji

  14 dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

  Dożywotni dostęp online

  Mobilny dostęp z całego świata

  Autor kursu: Michał Kata

  Faktura od autora: Tak